Благодійна акція

Одеські медики вели прийом хворих

у Любашівській ЦРЛ

caf_fam_01

Професори і доценти Одеського медичного університету у рамках проекту «Єдиний медичний простір» 31 травня провели безкоштовний прийом пацієнтів у Любашівській районній центральній лікарні.

Медики приїхали на запрошення голови райдержадміністрації Тетяни Скапровської та головного лікаря ЦРЛ Юрія Марченка.

До приїзду обласних спеціалістів всі організаційні питання вирішувались спільно ЦРЛ і ЦПМСД, завідуючою поліклінічним відділенням Іриною Височиною та заступником головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмилою Білоус. Зарані визначились, у яких кабінетах спеціалісти вестимуть прийом. Передбачали, що бажаючих отримати консультації буде багато, адже у медичних закладах не вистачає профільних лікарів. Завдяки якісно проведеній підготовці не було непередбачуваних моментів при проведенні прийомів.

До складу групи увійшли 19 спеціалістів різних направлень. Це дало можливість фахівцям прийняти рекордну кількість громадян – 141.

caf_fam_02Чотири клінординатори, серед яких були і дві наші землячки – Вікторія Білочук та Ірина Наговіцина, визначали у відвідувачів антропометричні дані (артеріальний тиск, вміст цукру в крові, кількість холестерину) й відразу повідомляли результати. Таке обстеження пройшли 98 чоловік.

Прийом пацієнтів вели: завідувач кафедри акушерства та гінекології медуніверситету Ігор Зіновійович Гладчук, професор цієї ж кафедри Валентина Павлівна Міщенко, обласний акушер-гінеколог Тетяна Петрівна Чуєва, професор кафедри хірургії навчального закладу Василь Васильович Міщенко, завідувачка кафедри загальної практики сімейної медицини Валентина Іванівна Величко, завідуюча кафедрою Галина Олексіївна Данильчук, доцент Світлана Федорівна Коваленко, доцент Володимир Іванович Синенко.

 

 

caf_fam_03

професор, д.мед.н. Величко В.І.

caf_fam_04

професор, д.мед.н. Міщенко В.В.

Педіатри прийняли у цей день 34 пацієнти, гастроентеролог – 15, хірург – 27, кардіолог – 16, гінеколог – 49. Виявлено проблеми зі здоров’ям у чотирьох дітей, вони будуть обстежені в обласних закладах у ендокринолога, невропатолога та інфекціоніста. Двом пацієнткам після огляду у гінеколога рекомендовано хірургічне втручання. Останньому відвідувачу, хворому на бронхіальну астму, вручили подарунок – дозатор-розпилювач з лікарським засобом.

Одеський медуніверситет (ректор Запорожан) за підтримки Департаменту охорони здоров’я виступив з ініціативою проводити такі благодійні виїзди спеціалістів по всій області. Крім того, вирішено проводити навчання місцевих лікарів, завідуючих ФАП та ФП. Тож і в Любашівській ЦРЛ з 10.00 до 15.00 професори і доценти Одеського медуніверситету читали лекції лікарям ЦРЛ, ЦПМСД, завідуючим ФАП та ФП, представникам медичних закладів нашого й сусідніх районів: Ширяївського та Кодимського. Викладачі проводили навчання по черзі, адже паралельно вівся прийом хворих. Лекції супроводжувалися слайдами, були присутні також представники фармацевтичних фірм, які познайомили медиків з новинками фармакології. Теми лекцій продиктовані сьогоденням: «Невідкладні стани в акушерстві та гінекології», «Акушерські кровотечі», «Теракоабдомінальна травма», «Інфекції сечостатевих систем у дітей», «Сучасні методи лікування виразкової хвороби», «Сучасні методи лікування кашлю», «Антибіототерапія і вегетосудинна дистонія».

— Приїзд висококваліфікованих спеціалістів, викладачів медуніверситету у район — приємний подарунок для наших жителів, — ділиться враженнями заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмила Білоус. – Таку кількість професорів і доцентів привезти одночасно не так просто, але це зроблено. Тут слід подякувати і медуніверситету, і Департаменту охорони здоров’я, голові райдержадміністрації Тетяні Скапровській, нашій землячці, професору Валентині Міщенко.

Усі втомилися, адже це величезне навантаження, але здійснили такий великий прийом, надали кваліфіковані консультації, рекомендації. У даному випадку медицина, як кажуть, повернулась обличчям до громадян. Є надія, що такі виїзди обласних фахівців у район будуть регулярними.

Газета Любашівської районної ради «Хлібороб»

 

Анастасія ОЛІЙНИК.

Фото Ю. ФЕДОРЧУКА.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *