Асоціація сімейної медицини Одеського регіону

Головні новини
Всеукраїнська науково-практична конференція «Compass Education — ефективне управління в закладах охорони здоров’я: сучасні тенденції»
ℹ Запрошуємо керівників закладів охорони здоров’я різних рівнів надання медичної допомоги та різних форм підпорядкування.
👇 Питання, що розглядатимуться
✅ Контрактування 2022 році
✅ Освітній компонент в ефективному менеджменті ЗОЗ
✅ Виклики у функціонуванні ЗОЗ у 2022 році
✅ Комунікаційні технології у роботі ЗОЗ
✅ Безпека закладу: організаційні заходи, сучасні виклики та можливості
🤝 Організатори конференції:
КНП “Дитяча міська поліклініка№6” ОМР
Одеський національний медичний університет
ГО «Асоціація сімейної медицини Одеського регіону»
Посилання на реєстрацію 📝
https://forms.gle/41S8gp7kGj828Wve7
Шановні колеги! Запрошуємо Вас до участі в конференції для лікарів терапевтичних спеціальностей. Після реєстрації та короткого тестування для Вас буде доступним отримання сертифікатів про участь. Захід проходить онлайн та є доступним до перегляду у мережі Facebook та YouTube за наступними посиланнями. Ласкаво просимо до участі!
https://www.facebook.com/events/2646095409049759/
https://www.youtube.com/user/odrexmed
______________________________________________________________________________
ШКОЛА ДИАБЕТА И ИЗБЫТОЧНОГО ВЕСА
Основная цель школы – оказание поддержки для взрослых и детей, которые живут с Диабетом, избыточным весом,
также их родных.
Кафедра семейной медицины Одесского национального медицинского университета приглашает на первую встречу Школы диабета и избыточного веса 12 февраля 2020 года в 15.00 по адресу:
Одесса, улица Шклярука, 4а, Дорожная больница поликлиническое отделение, 5 этаж, конференц-зал.
Телефон для контакта 0675913663 Валентина Величко – профессор, зав.кафедрой.
Диабет и избыточный вес – это две проблемы, которые ввиду широкой распространенности, касаются многих из нас. По мировой статистике каждый второй пациент с Диабетом не знает о том, что он болен! И когда диагноз становится известен, то к этому времени уже формируются осложнения, которые приводят к инвалидности. Диабет – коварное заболевание, так как поздняя диагностика – это трудная терапия!
Но очень часто пациенты и их семьи сталкиваются с настолько разной информацией, что выбрать правильный путь и не утратить мотивацию по дороге к здоровью становится сложной задачей. Мы поможем выделить главное в мире противоречивых данных и ответим на ваши вопросы.
В нашу команду входят практикующие врачи, психологи, диетологи и фармацевты, а также люди, которые живут с Диабетом. Поэтому мы рассматриваем вопросы диабета и избыточного веса с разных точек зрения.
Будем рады поделиться своими знаниями и опытом с целью повышения вашей мотивации для управления своим организмом и пищевыми привычками.
СЦЕНАРИЙ ПЕРВОЙ ВСТРЕЧИ ШКОЛЫ ДИАБЕТА И ИЗБЫТОЧНОГО ВЕСА
15.00-15.30 – Регистрация участников.
Скрининг гликемии
Скрининг состава тела (% жировых отложений)
Интервью
15.30 -15.40 Открытие. Вступительное слово:
— заведующая кафедрой семейной медицины ОНМедУ, председатель
Ассоциации семейной медицины Одесского региона,
профессор Валентина Величко
— главный врач Одесской клинической больницы на железнодорожном транспорте филиала «Центр здравоохранения» ПАТ «Украинская железная дорога» Андрей Гурьев
— заведующая II терапевтическим отделением Одесской клинической больницы на железнодорожном транспорте филиала «Центр здравоохранения» ПАТ «Украинская железная дорога», врач высшей категории Оксана Пшеничная
15.40 – 15.55 Избыточный вес/ожирение – неинфекционная эпидемия нашего времени — профессор Валентина Величко
15.55 – 16.10 «Суперожирение» – к.мед.н., ассистент кафедры семейной медицины ОНМедУ Ярослава Венгер
16.10 – 16.25 Диабет – какой он? — профессор Валентина Величко
16.25 – 16.40 История одного пациента — к.мед.н., ассистент кафедры семейной медицины ОНМедУ Елена Саид
16.40-16.50 Сессия вопросов и ответов
___________________________________________________________________________________
Работа Ассоциации в 2020 году направлена на повышение здоровья и информированности населения, в связи с чем мы создали Школу сахарного диабета и избыточной массы тела.
Наша школа создана как образовательный проект на кафедре семейной медицины Одесского национального медицинского университета.
⠀
Основная цель школы – оказание поддержки для взрослых и детей, кототрые живут с диабетом, избыточным весом, а также их родных.
⠀
Диабет и избыточный вес – это две проблемы, которые ввиду широкой распространенности, касаются многих из нас. Но очень часто пациенты и их семьи сталкиваются с настолько разной информацией, что выбрать правильный путь и не утратить мотивацию по дороге к здоровью становится очень сложной задачей.
⠀
Мы поможем выделить главное в мире противоречивых данных и ответим на ваши вопросы.
⠀
В нашу команду входят практикующие врачи, диетологи и фармацевты, а также люди, которые живут с диабетом. Поэтому мы рассматриваем вопросы диабета и избыточного веса с разных точек зрения.
⠀
Будем рады поделиться своими знаниями и опытом с целью повышения вашей мотивации для управления своим организмом и пищевыми привычками.
Мы приглашаем всех на первую встречу Школы диабета и избыточной массы тела. Ждем вас 12 февраля 2020 года по адресу: Кафедра семейной медицины, ул. Шклярука 4а, поликлиническое отделение, 5 этаж, конференц зал.
До скорой встречи!
Науково-практична конференція «Актуальні питання спадкоємності ведення пацієнта з поліморбідною патологією внутрішніх органів в умовах реформування системи охорони здоров’я».
25–26 квітня 2019 року кафедрою внутрішньої медицини № 2 ОНМедУ в партнерстві з Асоціацією сімейної медицини Одеського регіону та обласним департаментом охорони здоров’я в конференц-залі готельного комплексу «Одеса» була проведена науково-практична конференція «Актуальні питання спадкоємності ведення пацієнта з поліморбідною патологією внутрішніх органів в умовах реформування системи охорони здоров’я». Конференція включена до «Реєстру конгресів, з’їздів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році», що узгоджений з НАМН України та затверджений МОЗ України, за № 160.
Конференція присвячена актуальним питанням діагностики та лікування пацієнтів з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів з точки зору ефективної взаємодії лікарів різних спеціальностей в сучасних умовах реформування системи охорони здоров’я України.
В конференції взяли участь більше 150 делегатів переважно з Одеси, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. З доповідями виступили 20 доповідачів з різних наукових і вищих навчальних медичних закладів України. Доповіді були присвячені обговоренню питань спадкоємності та ефективної взаємодії лікарів різних спеціальностей у веденні пацієнта з поліморбідною патологією внутрішніх органів в умовах реформування системи охорони здоров’я та представлені у форматі 3 проблемних лекцій, 2 майстер-класів із клінічного розбору пацієнтів з коморбідною та мультиморбідною патологією. Кожний з форматів містив демонстрацію обґрунтованих клініко-фармакологічніх підходів щодо оптимізації програм медикаментозного лікування, зокрема, вибору режиму дозування, оцінки ефективності та безпеки застосування лікарських засобів різних класів. Активну участь у роботі конференції взяли делегати – практично кожна доповідь супроводжувалася жвавим обговоренням, питаннями та відповідями.
Уже традиційно окремою секцією на конференції звучали доповіді молодих вчених з Одеси, Харкова та Херсона.
До конференції було надруковано збірник матеріалів конференції, який містить 28 тез фахівців і молодих вчених з різних міст України.
Наприкінці конференції всім учасникам було запропоновано екскурсію для ознайомлення з інноваційними технологіями Центру реконструктивної та відновної медицини (університетська клініка) ОНМедУ.
Усі учасники конференції отримали сертифікати.
Підсумком конференції стало прийняття резолюції, ключовими тезами якої є:
1. Продовжити вивчення та фахове обговорення актуальних питань діагностики та лікування пацієнтів з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів з огляду на ефективність взаємодії лікарів різних спеціальностей у сучасних умовах реформування системи охорони здоров’я України. Результати представити на наступній V щорічній науково-практичній конференції, присвяченій оптимізації ведення коморбідних станів у сучасній клінічній практиці 2–3 квітня 2020 року.
2. Удосконалювати організацію медичної допомоги хворим з коморбідною та поліморбідною патологією внутрішніх органів за рахунок розробки алгоритмів коректної взаємодії фахівців у лікуванні таких пацієнтів з урахуванням чинних стандартів, але з максимальною індивідуалізацією підходів до лікування для запобігання поліпрагмазії.
3. Включати в програму наступних конференцій виступи вітчизняних і закордонних фахівців суміжних спеціальностей.
4. Продовжити традицію проведення у межах конференції сателітного симпозіуму, присвяченого результатам наукових досліджень молодих вчених.
13 грудня 2018 року в конференц-залі готельного комплексу «Одеса»,
відбулося засідання Асоціації сімейної медицини Одеського регіону,
яке відвідали лікарі-спеціалісти (сімейні лікарі, терапевти, педіатри).
На конференції з темою : «Цукровий діабет 2-го типу: завдання сімейного лікаря» виступила професор, д.мед.н., завідуюча кафедрою сімейної медицини та загальної практики Одеського національного медичного університету, президент Асоціації сімейної медицини Одеського регіону Валентина Іванівна Величко
На конференції всі учасники мали змогу виміряти рівень глікемії портативними глюкометрами.
_________________________________________________________________________________
15 травня 2018 року відбулося чергове засідання асоціації сімейної медицини Одеського регіону «Актуальні питання алергології, дисциркуляторні енцефалопатії, клінічні випадки»
У засіданні прийняли участь 80 лікарів, серед яких спеціалісти за спеціальностями: сімейна медицина та загальна практика, терапія, неврологія, педіатрія.
Відкрила засідання професор, д.мед.н., завідуюча кафедрою сімейної медицини та загальної практики Одеського національного медичного університету, президент Асоціації сімейної медицини Одеського регіону
Величко Валентина Иванівна
Гогунська Інна Володимирівна д.мед.н., Почесний лікар України, зам.директора центра алергічних захворювань верхніх дихальных шляхів при ГУ «Інститут отоларінгології ім. проф.А.І. Коломийченко НАМН України»
«Сучасні аспекти алергічного риніту»
Горанський Юрій Іванович к.мед.н., доцент кафедри неврології Одеського національного медичного университету
«Дисциркуляторні енцефалопатії. Тактика сімейного лікаря».
Читати далi